Poker Heaven lanserar The Player Zone

Poker Heaven lanserar The Player Zone 0001

Poker Heaven lanserade här om dagen en helt ny funktion under namnet "ThePlayerZone". Detta är en väldigt spännande produkt och den första i sitt slag som ger spelare tillgång till en poker portal, theplayerzone.com, där det finner en mängd användbara funktioner.

Efter att Poker Heavens spelare har loggat in på denna sida så kommer de få tillgång till all tänkbar information de kan använda för att förbättra och övervaka sitt spel.

Grant Williams, marknadschefen på Poker Heaven sa följande i ett uttalande, "Vi är väldigt nöjda med att kunna förse våra spelare med denna möjlighet att utnyttja detta otroliga verktyg. Detta verktyg är tillämpat för alla typer av spelare, nybörjare som proffs. Vi på Poker Heaven strävar efter att ständigt utveckla vår product mot nya höjder och förse våra spelare med en spelupplevelse utan dess like."

Här följer några av de funktioner som spelarna kan finna på denna nya sida:

Rake Tracker är kan spelare hålla koll på alla rake uppgifter i realtid samt få specifika uppgifter om inspelad rake mellan två utsatta datum.

Profit Tracker : En väldigt spännande funktion som finns tillgänglig för Platinum VIPs hos PokerHeaven. Detta verktyg gör det möjligt för spelarna att räkna ut eventuella vinster eller förluster över en viss tidsperiod. Detta inkluderar även en förtjänst kalkylator.

Customised Promotions : Detta gör det möjligt för spelarna att se vilka erbjudanden som de kan ta del av. Denna personliga information säkerställer att spelarna inte går miste om några erbjudanden.

Buddy List : En utmärkt funktion om spelarna vill hålla koll på sina vänner, motståndare eller fiskar. Lägg till alla de personer du vill hålla koll på i denna vänskapslista. Du kan också söka rätt på spelarna genom sök funktionen i pokermjukvaran. Poker Heaven är först ut i Boss Medias nätverk att förse spelarna med denna funktion.

Odds Calculator : Detta är ett använbart verktyg om du vill förbättra ditt spel. Skulle jag ha synat den där handen? Med denna odds kalkylator så kan du räkna ut vilka odds du hade haft om du synat. Och på så sätt se om du valde rätt eller inte.

Hand History : Spelarnas alla hander sparas i en handhistorik. Och när som helst kan spelarna gå igenom sin historik för att få en överblick över vad som kan ha gått fel eller om spelarna helt enkelt vill bokföra sitt spelande.

Player Zone arbetar med ett system som samlar in all tänkbar data en gång per dag. All denna data rapporteras sedan tillbaka till spelarna. Man har för avsikt att se till att all denna information når spelarna senast 21:00 varje dag.

Vad tycker du?

Fler nyheter

Other Stories